Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor

31 Mayıs 2018 Perşembe

Kulübümüzün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin 184 no’lu Haziran 2018 sayısı bayilerdeki yerini alırken; abonelerimize özel, hızlı teslimat hizmetiyle adresinize geliyor. Yine dolu bir içeriğe sahip derginizin bu ayki kapağında; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 60bin bardakla Ülker Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen eşsiz portresi, “Bu büyüklüğün adı konamaz” sloganıyla yer alıyor. Bu ayki posteriniz ise; Şampiyon Potanın Kraliçelerine ait.

 

Fenerbahçe Dergisi’nin Haziran 2018 sayısından öne çıkan içerikler ise şöyle:

 

• Kulüp, futbol A takım haberleri, maç sayfaları, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden haberler, kupa sevinçleri, Hedef 1 Milyon Üye, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü ve Fenerbahçe Üniversitesi’nden haberler ve daha birçoğu “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

 

Birsel Vardarlı Demirmen: “Bu şampiyonluğun hikayesi çok daha güzel, çok daha özel”

 

Bazı şampiyonluklar öylesine özel, öylesine farklıdır ki… Kuşkusuz o şampiyonluklar için yazılacak hikâyeler de faklı olmalıdır. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın bu sezon kazandığı şampiyonluk da böylesine farklı ve özel bir hikâyeye sahip. 

Bu hikâyenin en önemli kahramanlarından biri olan kaptan Birsel Vardarlı Demirmen yani namı diğer ‘Bayan Son Çeyrek’ ile Moda Sahili’nde bir araya geldik. Kaptan ile hem güzel havanın tadını çıkardık hem de onun ağzından bu yolda yaşananları dinledik.

“Zor oldu; bazı acılardan, üzüntülerden sonra gelen bu şampiyonluk o kadar özel ki…” dedi Kaptan, bütün hikâyeyi özetlercesine. Evet, kaptanın da dediği gibi sezon zor ve uzun oldu. Ligde alınan mağlubiyetler ve Avrupa Ligi’nde Final Four’a kalamama sonrasında takımda yaşanan antrenör değişimiyle Potanın Kraliçeleri yeniden ayağa kalktı ve sırasıyla Beşiktaş, Hatay BŞB. ile Yakın Doğu Üniversitesi’ni saf dışı bırakarak kupaya uzandı.

Söylenecek çok söz var; şampiyonluğa dair. Sarı lacivertli forma altında 12.sezonunu geride bırakırken bu zaman dilimine de 9 şampiyonluk, 5 Türkiye Kupası, 6 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 EuroLeague ikinciliği, 1 EuroLeague üçüncülüğü, 2 EuroLeague dördüncülüğü ve Milli forma altında sayısız başarı sığdıran kaptan Birsel Vardarlı Demirmen birbirinden özel açıklamalarıyla sizlerle…

 

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

 

01: Hikayesi çok ama çok güzel olan bir şampiyonluk yaşadık. Bu nedenle çok daha anlamlı ve kıymetli diyebilirim. Sezon içerisinde yaşanılan bazı acılardan, üzüntülerden sonra kazanılan bu kupa bizler için çok özel. Açıkçası şampiyonluğa giden yolda güçlü rakiplerle de oynadık. Önce Beşiktaş’ı, arkasından Hatay ve Yakın Doğu Üniversitesi gibi zorlu rakipleri yendik. Böyle zorlu yolun sonunda kupayı kaldırmak, üstelik kendi sahamızda ve seyircimiz önünde şampiyonluk tacını takmak bizi öylesine mutlu etti ki… Nice şampiyonluklara diyelim.

 

02: Koçumuz geldiği zaman her oyuncuyla birebir olarak toplantı yaptı. Benimle de konuştu ve önce beni dinledi. Basketbola ilişkin görüşlerimi aldı.  Aynı şekilde o da benimle düşüncelerini paylaştı. Bana söylediği şeylerden biri, hatta en önemlisi; takıma hem saha içinde hem de saha dışında liderlik yapıp yapamayacağım olmuştu. Ben de kendisine böyle bir liderliğin bende var olduğunu ve ortaya çıkaracağımı söyledim. Nitekim bu periyotta sözümü de tuttum diye düşünüyorum. 

 

03: Eğer ki hücumda sıkıntı çekiyorsak işte o anda sorumluluk almaktan geri durmam. Onun dışında savunmada takımı toparlayıp konuşmalar yaparak takımı motive etmişliğim var.

(Röportaj: Atilla Sertbakan / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

 

• Erkek Takımımız Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda şampiyon oldu

 

Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası, 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde Sakarya-Sapanca’da yapıldı. Şampiyonanın ilk gününde suda başarılı sonuçlara imza atan kürekçilerimiz, ikinci günde ise; erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu. 9 yarışın 7’sini kazanarak 888 puanla şampiyon olan sporcularımız, geçen seneki başarıyı perçinlemiş oldular. Başarılarının tesadüf olmadığını belirten Kürekçilerimizin şampiyonluk sonrası görüşleri derginizde!

 

Fenerbahçe Doğuş Belgrad’dan Avrupa ikinciliğiyle döndü

 

Bu yıl Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta gerçekleştirilen Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da, ilk rakibi Zalgiris’i 76-67 yenerek finale kalan, finalde ise Real Madrid ile oynadığı maçta 85-80 skor elde eden Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımız, Avrupa 2.’si oldu. EuroLeague’de dört kez üst üste Final Four ve üst üste 3. kez final oynama başarısı gösteren takımımızın Belgrad güncesi çok özel fotoğraflarla derginizde!

(Fotoğraflar: Atilla Sertbakan – Burak Saltık)

 

• “Sporcu Sağlık Merkezimiz Fenerbahçe Üniversitesi ile ortak protokolda çalışacak”

 

Fenerbahçemizin amatör branşlarının ve altyapısının sağlığı onlara emanet. Bu ayki sayımızda Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde bulunan Sporcu Sağlığı Merkezi Danışman Hekimi ve Koordinatörü Dr. Asım Baykan ile Uzman Psikologlar Melisa Karataş ve Bilgesu Bilgin Gündüz’le bir araya geldik. Tüm branşlar ve yaş grubu takımlarından yaklaşık 1200 lisanlı sporcuya hizmet veren Sporcu Sağlığı Merkezimizin çalışmalarını detaylandırdığımız söyleşimizde uzman psikologlarımızla da sporcuların stres yönetimi, motivasyon ve adaptasyon gibi konuları konuştuk. Önümüzdeki öğretim yılında açılacak Fenerbahçe Üniversitesi ile Kulübümüz arasında yapılan protokol kapsamında Sağlık Merkezi’nin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Uygulama Merkezi olarak Fizyoterapi, Beslenme ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerine hizmet verecek olması da, bir diğer önemli bilgiler arasında yer alıyor.

 

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

 

01: Dr. Asım Baykan: Sevgili başkanımız Aziz Yıldırım ve değerli yöneticilerimizin desteği ile “Sporcu Sağlık Merkezi” projesiyle bu hedeflerimize ulaşmış bulunuyoruz ama çıtayı da yükselmeye devam ediyoruz. Sporcu Sağlık Merkezi projesiyle tüm branşta tüm takım sporcularımıza öncelikle spor yaralanmaları konusunda en etkili koruyucu önlemleri uygulayabilmek ve spor yaralanmalarını en aza indirgemek, yaralanan sporcularımıza da en kısa sürede en doğru ve en güncel tedavileri uygulayarak en kısa sürede ama en güvenli biçimde eski aktivite düzeylerine ulaştırmayı hedefliyoruz.

 

02: Fenerbahçe Üniversitesiyle yapılan protokol çerçevesinde Sağlık Merkezimiz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Uygulama Merkezi olarak da Fizyoterapi, Beslenme ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerimize hizmet verecektir.

 

03: Melisa Karataş - Bilgesu Bilgin Gündüz: Fenerbahçe Spor Kulübü’ndeki Spor Psikologları olarak buradaki amacımız sporcuların performansını etkileyen etkenleri değiştirmektir. Sporcunun performansını etkileyen bir faktör olduğu zaman ve sporcu bunu fark ettiği zaman psikolojik desteğe başvurmalıdır. Burada önemli olan başvurması gereken yaş değil, performansıyla doğru orantılı zamanda başvurması gerekir. Tabii ki performansının düşüşü ya da olumsuz yönde değişmesini sadece sporcu değil; ailesi, antrenörü veya bizler de gözlem yoluyla fark edebiliyoruz. Böyle durumlarda bireysel görüşmelerle performanslarını yükseltme odaklı çalışmalar yapıyoruz.

(Röportaj: Burak Soyer / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

 

Fenerbahçe ve Türk futbolunun geleceği yeniden şekilleniyor

 

“Fenerbahçe Spor Kulübü Futbolda Kalkınma Projesi” adı altında Türk futboluna nice isimleri kazandırma adına kolları sıvayan Kulübümüz, yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı futbol altyapıda devrim niteliğindeki değişiklikleri içeren “Siyah Çoraplılar Futbol Akademisi” projesiyle ilgili tüm detaylar derginizde! 

 

• Genç Yetenek’te bu ay; Ömer Faruk Beyaz: “Ballon D’or’a talibim”

 

Fenerbahçemizin aydınlık geleceğinin yetiştirildiği Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde bir başka Genç Yeteneğimizle karşınızdayız. Fenerbahçe 15 Yaş Altı Futbol Takımının kaptanı Ömer Faruk Beyaz’ı konuk ettik bu ayki Genç Yetenek köşemizde. Gencecik yaşına rağmen olgunluğuyla ön plana çıkan Ömer, kaptanlık görevinin hakkını verenlerden. Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde bir araya geldiğimiz Ömer’le hayallerini konuştuk.

 

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

 

01: Bugünden itibaren hem fiziksel hem de mental olarak her geçen gün üzerine koyarak devam edersem, 17-18 yaşlarımda Fenerbahçe’de A Takımda forma şansı bulabilirim. Ardından en iyileri olmasa da Avrupa’da orta düzeyde bir kulübe transfer olmak istiyorum. Orada da bir süre piştikten sonra daha iyi kulüplerde forma giymek istiyorum. Tabir-i caizse kendimi aşmak istiyorum. Mesela Ballon D’or’a talibim.

 

02: Teknik ve taktik olarak çok fazla eksiğim olduğunu düşünmüyorum. Kendimde eksik olarak gördüğüm; fiziksel güç. Onu da salona girdikçe güçlendireceğim. Hocalarım beni büyüklerde oynatmak istiyor. Mesela 4 Haziran’da U19 Takımının Sırbistan kampı var. Hasan Hoca, beni de götürmek ve kaptan olarak oynatmak istiyor. Bu şekilde gelişeceğim. Sorumluluk almak önemli.

(Röportaj: Burak Soyer / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

 

 

 

• Dr. Öğretim Üyesi Sedat Hayran ile VIP Konuk’ta bu ay; Sabahat Akkiraz

“Bir olursak, sadece camiamız için değil ülkemiz için de güzellikler kazanabiliriz”

(Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

 

• Yazarlarımız Alp Bacıoğlu (Kıskanılan Kulüp; Fenerbahçe (6), İlker Üçer (Teşekkürler Fenerbahçe Doğuş),Jak Benzonana (Avrupa İkinciliği ve Şampiyonluk Kupası), Gürdoğan Yursever (Spor kulüplerinde etik yönetimi nasıl olmalı?)Ferhat Demirkıyık ile Spor Alemi köşelerinde Fenerbahçe ve spor gündemiyle alakalı özel yazılarıyla sizlerle buluşuyorlar.

 

• Bir Milyondan Biriyim’e konuk oldu: Sevda Karaca-Sadık Karaca

“Fenerbahçe ile ruhumuz bir”

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

 

01: Sadık Karaca: “Bence Başkanımızın Kulübümüze çağ atlattığı bir başka proje de; Hedef 1 Milyon Üye Projesidir. Hedef 1 Milyon Üye Projesi ile birlikte taraftar; “Fenerbahçeliyim değil, Fenerbahçe’yim” diyebilecek duruma gelmiştir.

 

02: Sevda Karaca: “Birçok farklı profilde taraftarın ‘Ben Fenerbahçe’yim demesi, Kulübümüzü hem büyüteceği gibi hem de ileri taşıyacaktır. Bu geniş profilde herkesin kendi emeğini Kulübümüze verdiğini düşündüğümüz zaman, Kulübümüzün daha ileri gitmemesi mümkün değil. Ancak burada önemli bir husus var, bu kişilere görev verilmesi. Bu bağlamda da; Kulübümüzün komiteleri var. Kulübe üye olalım ama mutlaka görev alalım. Kimi zamanını, kimi bilgisini, kimi tecrübesini verecektir. Kulübümüzün her şeye ihtiyacı var. Kulüpçülük böyledir.

(Fotoğraflar: Tolga Ovalı)

 

• Bu ay 12 Numara’daki konuğumuz: Fatih Oktay Demir

 

“Fenerbahçemiz her zaman yenilikçi ve önder bir kulüp olmuştur”

 

Aileden gelen Fenerbahçe geleneğine çocuklarını da dahil etmiş bir çubuklu aşığıyla bir araya geldik bu ayki sayımızın taraftar köşesinde. Gönülden Fenerbahçeli Evra Elif ile Emir Kayra’nın babaları Fatih Oktay Demir’le Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde bir araya geldik ve sevdasını konuştuk.

 

Röportajdan derlediğimiz spot şöyle: İyi ki Fenerbahçeli doğmuşum, iyi ki Fenerbahçeli olmuşum. Kazanırsın, kaybedersin çok önemli değil. Önemli olan sürekli olarak final heyecanı yaşamak, bu heyecanları doyasıya yaşamak. Bu yüzden geleceğe hep umutla bakalım. Bu kulüp geçmişi olan çok köklü bir kulüp ve Allah’ın izniyle gelecekte çok büyük başarılar kazanacağız. Bu vesileyle de yıllardır bu kulüp için varını yoğunu ortaya koyan Başkanımız Aziz Yıldırım’a bir taraftar olarak sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

(Röportaj: Burak Soyer / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

 

• Fenerbahçe Üniversitesi, Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Koleji, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri ve tüm duyurular derginizde.

 

• “Biz Bir Aileyiz” bölümünde fotoğrafınız yayınlansın isterseniz; dergi@fenerbahce.org e-posta adresine isim/soyad/yaşadığınız şehir bilgilerinizle bize göndermeniz yeterli.

 

Özel içerikler için; instagram/fenerbahcedergisi’ni takip etmeyi unutmayın.

Fenerbahçe Dergisi üyelik işlemleri için Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz:

0 216 970 1907 / 0 216 996 1907


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor Fenerbahçe Dergisi Haziran Sayısı Çıkıyor