Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı

30 Haziran 2018 Cumartesi
Kulübümüzün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin 185 no’lu Temmuz 2018 sayısı bayilerdeki yerini aldı. Yine dolu bir içeriğe sahip derginizin bu ayki kapağında; tecrübelerini bu kez Fenerbahçe’ye aktarmak için görev başına geçen Sportif Direktörümüz Damien Comolli ve Teknik Direktörümüz Phillip Cocu; “Özlenen Fenerbahçe için; HEP BİRLİKTE! OMUZ OMUZA!” sloganıyla yer alıyor. Bu ayki posteriniz ise; 2017-2018 Tahincioğlu Süper Lig Şampiyonu Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımıza ait.

Fenerbahçe Dergisi’nin Temmuz 2018 sayısından öne çıkan içerikler ise şöyle:

• Kulüp, futbol A takım haberleri, maç sayfaları, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden haberler, kupa sevinçleri ve daha birçoğu “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

• 2-3 Haziran 2018 tarihlerinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin ev sahipliğinde yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul’da Ali Y. Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçildi ve Kulübümüzün 37. Başkanı olarak Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını teslim aldı. Fenerbahçe tarihindeki bu önemli takvimi, aynı coşku ile Fenerbahçe Dergisi sayfalarından takip edebilirsiniz.

• Daha önce St. Etienne, Monaco, Arsenal, Tottenham, Liverpool gibi kulüplerde çeşitli kademelerde görev yapmış olan futbol adamı Damien Comolli, sportif direktör olarak kendisini 3 yıllığına Fenerbahçemize bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Biz de bu imzanın hemen ardından kendisiyle bir araya geldik ve Fenerbahçe’de nasıl bir sistem kuracağından transfer politikasına, altyapının gelişiminden scouting meselesine kadar birçok konuda görüştük.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: Liverpool’dan 2012 yılında ayrıldım ve bugüne kadar hiçbir takımda görev almadım. Bu süreçte çok fazla teklif aldım ancak o tekliflerin hiçbiri beni tam anlamıyla tatmin etmemişti. Buradan teklif geldiğinde de, gerçek anlamda hedeflerimle örtüşen projeler olduğunu gördüm ve çalışmaya geri dönmeye karar verdim. Bunun da ötesinde Başkanımız ile bir araya geldim ve onunla sohbet edip, onu yakından tanıma fırsatım oldu. Projelerinden çok etkilendim. Fenerbahçe, gerçek anlamda çok büyük ve güçlü bir camia.

02: Daha önce çalıştığım kulüplerde görevi kabul etme sebebim, kulüplerin altyapıya verdikleri önem ve altyapıya odaklanmaları oldu. Çünkü gelişmeyi ve büyümeyi etkileyen en önemli şey, altyapıyı destekleyen yönetimlere sahip olmaktır. Yönetimlerin altyapıda devamlılığı sağlaması gerekir. Dolayısıyla yönetim kurulunun rolü bu anlamda çok önemlidir. Aynı şekilde A takım hocasının da altyapı takımlarının hocalarıyla diyalog halinde olması şart. Bu, altyapı oyuncularının gelişimi için çok ama çok önemli.

03: Açıkçası Türkiye’deki scouting sistemi ile ilgili bir değerlendirme yapmam doğru olmayabilir ama Fenerbahçe için kesinlikle söylemem gereken şey, geliştirilmesi gerektiği. Dünyada bazı takımlar var ve sadece scouting sistemi için 10 milyon Euro harcayabiliyorlar. Örneğin, Manchester United’in sadece A takım için dünya çapında 50 tane scoutı var. Oralarda bu rakamlara harcama olarak değil, yatırım olarak bakıyorlar. Kuşkusuz böyle olunca da meyvelerini alıyorlar.

04: Bugüne kadar gerçekleştirdiğim transferlerde, çalıştığım kulüplerin de oyuncular için çekici olmasının muhakkak etkisi olmuştur diye düşünüyorum. Bu kulüpler maddi anlamda iyiyse işler daha da kolay olur, bizler için. Ancak bir oyuncu para için geliyorsa asla gelmemeli. Genç bir oyuncuyu ikna etmek istediğinizde kulübün imkanlarından, tesislerinden, tarihinden, kendisini nasıl yetiştireceğine dair bilgiler vermelisiniz ve asıl önemli olan budur.

(Röportaj: Atilla Sertbakan / Fotoğraflar: Semih Bahadır / Tercüme: Sinan Levi)

Zeljko Obradovic: “Hedefimiz her zaman daha iyisi olmak”

Avrupa’nın ve Dünya’nın en iyi koçları arasında gösterilen Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, 5 yıllık Fenerbahçe kariyerinde 4. lig şampiyonluğunu elde etti. O’nun liderliğindeki Erkek Basketbol Takımımız, 4 yıldır üst üste Final Four oynama başarısı gösterirken, son 3 finalde de boy gösterdi. Geçtiğimiz yıl Avrupa’nın 1 numaralı kupasını müzemize getiren Obradovic’in öğrencileri, bu yıl ise kupayı müzemize getiremeseler de gösterdikleri mücadeleyle yine tüm Türkiye’yi sokaklara döktüler.  Fenerbahçe kariyerinde Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupaları da bulunan Sırp antrenör, birçok oyuncunun kişisel performansı yükselterek NBA’e gitmesinde de büyük rol oynadı. Bu süreçle birlikte herkes tarafından bilinen bir takım haline gelen Fenerbahçe Doğuş’un Başantrenörü Zeljko Obradovic ile şampiyonluk sonrası gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: Çok başarılı bir sezonu geride bıraktık. Hazırlık maçlarıyla birlikte 85 karşılaşma oynadık. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandık, ligde şampiyon, EuroLeague’de ise final oynadık ama beni daha çok mutlu eden kazandığımız başarılardan çok, basketbolu oynama şeklimiz. Takımımın oynadığı basketbol beni bu sezon çok mutlu etti.

02: En büyük mutluluğum; şu an her yerde herkesin Fenerbahçe’nin hangi noktada olduğunu biliyor olması. Bundan sonrasında da en büyük amacımız; bu geldiğimiz noktayı koruyabilmek. Biz önümüzdeki sezon yine Avrupa’nın en iyi takımlarından biri olmaya çalışacağız.

03: Muhteşem bir taraftar topluluğumuz var. Takım olarak, kulüp olarak başardığımız her şeyin arkasında onlar var. Onların desteği bizim için her zaman önemli. Onlara bir kez daha teşekkür ederim.

04: Yaptığım işi çok seviyorum. Burada olmayı, sahada olmayı çok seviyorum. Teknik ekibimle birlikte içeride olmayı, onlarla çalışmayı çok seviyorum. Bu işin püf noktası sevmek ve hayatın her gün size yeni yarışmalar çıkaracağını bilmek.

(Röportaj: İbrahim Kaya / Fotoğraflar: Burak Saltık / Çeviri: İlker Üçer)

Banu Dizdar: “Hedefimiz; iyi insan, iyi vatandaş ve iyi sporcu yetiştirmek”

Gelişen ve değişen dünya yapısı ile bu değişimin bir parçası olan Kulübümüz, sporun ve sporcunun her daim yanında olmuş; yetiştirmekte olduğu sporcu adaylarına profesyonel sporun gereklerini de öğretmeyi ilke edinmiştir. Bu planlama dahilinde sporcularına Fenerbahçe sevgisini hissettirmek, Fenerbahçe ruhunu ve prensiplerini sporun her dalına yaymayı amaç edinen Fenerbahçe Spor Okulları, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Türkiye genelindeki 205 okuluyla bugün, ülkenin en geniş spor okulu ağına sahip olan Fenerbahçe Spor Okulları’nın geldiği noktayı, Fenerbahçe Spor Okulları Koordinatörü Banu Dizdar ile konuştuk. Önceliklerinin “iyi insan, iyi vatandaş ve iyi sporcu” yetiştirmek olduğunun altını çizen Banu Dizdar, spor okullarının Fenerbahçe altyapısı için adeta bir havuz görevi gördüğünü de dile getirdi.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: Türkiye genelinden futbol, basketbol ve voleybol spor okullarımızdan 414 sporcu, bunun yanı sıra spor okulu antrenörlerimiz, altyapı hocalarımız, sağlık ekibimiz, idari ekibimiz ve ÜNİFEB’den gönüllü olarak bizlere katılan arkadaşlarımızla beraber 534 kişilik bir kafileyle Side’de yaz kampımızı gerçekleştirdik. Çok keyifli bir kamp dönemi geçirdik. Kamp süresince altyapı antrenörlerimiz gözlemlerde bulundu.

02: Fenerbahçe Yaz Spor Okulları’nın doluluk oranı geçen seneye oranla daha fazla. Özellikle de basketbol branşına gösterilen ilgiden dolayı çok memnunuz. Başarının istikrarlı bir hale gelmesi bizim basketbol okullarımıza olan ilgiyi de arttırdı. Diğer branşlarımıza gösterilen ilgiden de oldukça memnunuz ve mutluyuz.

03: Spor okullarımızda eğitim alan çocuklar, lisansları olmadığı için müsabakalara katılamıyorlar. Tabii böyle olunca da belli bir süre sonra sıkılmaya, uzaklaşmaya başlıyorlar. Dolayısıyla bununla ilgili bir çalışmamız var ve yönetimimize bunu sunacağız. Yani spor okullarının da bir lisanslı kulübü olup, altyapıların pilot takımı olarak görev yapması çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacaktır.

04: Bir hayalimizi sizinle paylaşmak istiyorum; bütün spor okullarının kıyafetlerini, formalarını bir sponsor bulup Türkiye geneline göndermek istiyoruz. Tabii böylesine bir sponsorluk çalışması ciddi anlamda medya planlamasını da gerektiriyor. Örneğin, spor okullarımızla ilgili haberlerin ya da organizasyonların sadece Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kendi medya grubunda (Fenerbahçe TV, Fenerbahçe Dergisi, www.fenerbahce.org, Sosyal Medya ve Radyo Fenerbahçe) yer almasından ziyade ulusal basında da yer almasını istiyoruz.

(Röportaj: Atilla Sertbakan / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

Genç Yetenek’te bu ay; Özlem Becerek: “Fenerbahçe’nin başarısı için yarışmaktan dolayı gururluyum”

Disk atmada üst üste kırdığı rekorlarla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren başarılı atletimiz Özlem Becerek, Dergimizin bu ayki konuğu oldu. Birbirinden önemli organizasyonlarda sergilediği doyurucu performansla istikrarlı bir başarı grafiği yakalayan ve rekorları eline geçiren Özlem’le başarıları ve hedeflerine dair sıcak bir sohbet gerçekleştirdik.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: İnsanın emeğinin karşılığını alması harika bir şey. Bu başarıların hepsi çalışmanın, inanmanın ürünü. Tüm destekçilerime çok teşekkür ediyorum bana inandıkları ve güvendikleri için. Desteklerine layık kalabilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim.

02: Rekabetçi bir yapım var. Sporun içinde bulundukça rekabetçi yanımı keşfettim ve ilgim daha da arttı. Sporcu fiziğimin avantajı ve İhsan hocamın da bağlantısıyla gönlümdeki kulüp olan Fenerbahçe Spor Kulübü’yle buluştum. Her zaman destekçisi olduğum Kulübün başarısı için yarışmaktan dolayı onur ve gurur duyuyorum.

03: İlk hedefim önümüzdeki Avrupa Şampiyonası’nda kürsüde yer alıp birinci olmak ve daha sonrasında Yıldızlar Olimpiyatlarında kürsüde yer almak.

(Röportaj: Burak Soyer / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

Dr. Öğretim Üyesi Sedat Hayran ile VIP Konuk’ta bu ay; Türker İnanoğlu

(Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Yazarlarımız Alp Bacıoğlu (Kıskanılan Kulüp; Fenerbahçe (7), İlker Üçer (Asla Yetmez), Jak Benzonana (Fenerbahçe hep şampiyon olur), Gürdoğan Yursever (Fenerbahçe’de Ali Koç dönemi büyük heyecan, coşku ve umutla başladı), Baki Aydın (Milli Takım Ve Fenerbahçe – 1) Ferhat Demirkıyık ile Spor Alemi köşelerinde Fenerbahçe ve spor gündemiyle alakalı özel yazılarıyla sizlerle buluşuyorlar.

• Bu ay 12 Numara’daki konuğumuz: Ali İhsan Türk

• Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Koleji, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri ve tüm duyurular derginizde.

• “Biz Bir Aileyiz” bölümünde fotoğrafınız yayınlansın isterseniz; dergi@fenerbahce.org e-posta adresine isim/soyad/yaşadığınız şehir bilgilerinizle bize göndermeniz yeterli.

Özel içerikler için; instagram/fenerbahcedergisi’ni takip etmeyi unutmayın.

Fenerbahçe Dergisi üyelik işlemleri için Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz:

0 216 970 1907 / 0 216 996 1907

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Temmuz Sayısı Çıktı