Fenerbahçe dergisi bayilerde

01 Eylül 2018 Cumartesi
Fenerbahçe dergisinin 187 no'lu Eylül sayısı bayilerdeki yerini aldı. Derginin kapak konusu yeni transferimiz Andre Ayew. Ganalı yıldız, taraftarımıza mesaj verirken, kısa süre içinde performansının artacağını söyledi. Ayew, Türk, Avrupalı ve Afrikalı taraftarları da birbirleriyle karşılaştırırken, Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünü eski futbolcumuz Stephen Appiah'tan birçok kez dinlendiğini ifade etti. Ayew, Afrika'nın efsane futbolcularından olan babası Abedi Pele'nin kendi futbol hayatını nasıl etkilediğini de okuyucularımızla paylaştı.

Kulübümüzün Genel Sekreteri Sevil Zeynep Becan'la ise Fenerbahçeli kimliğinin kapsayacılığını ve Fenerbahçeli olmanın anlamını konuştuk.

Yeni transferlerimiz de taraftarımıza verdikleri mesajlarla bu sayımızda yer buldu. Sportif Direktörümüz Damien Comolli'nin takımımıza yeni katılan oyuncularla ilgili değerlendirmelerini de sizinle paylaştık.

Efsanemiz Lefter Küçükandonyadis'in torunu Özlem Katmer bize dedesiyle geçirdiği zamanları anlattı. Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Lefter'le yaşadığı bir anıyı da Özlem Hanım'dan dinlemiş olduk.

200 metre koşuda Avrupa Şampiyonu olan atletimiz Ramil Guliyev ile samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Ramil, 2020 Olimpiyatları'nda altın madalya sözü de verdi.

Spor okullarımızdan yükselerek profesyonel sözleşme yapan genç futbolcularımız, hayallerini, hedeflerini ve örnek aldıkları yıldız futbolcuları anlattı.

Erkek voleybol takımımızın yeni transferlerinden Caner Dengin, röportajında uzun yıllardır hayal ettiği Fenerbahçe formasına kavuştuğunu dile getirirken, Fenerbahçe Koleji Spor Kulübü Koordinatörü Hakan Fertelli de yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Türkiye'nin ilk boks ligi şampiyonu Fenerbahçe Boks Şubesi'nin sorumlusu Birol Topuz ile yaptığımız röportaj ise bu spora ilgi duyan duymayan herkesin dikkatini çekecek.

Genç yetenek sayfamızda ise voleybol altyapı takımlarımızda başarıyla görev alan Lila Şengül ve Sabire Karacaova ile keyifli bir röportaj yaptık.

Olimpik şubelerdeki başarılarımız yine bu sayımızda yer buldu. Ayrıca kulüp, futbol A takım haberleri, maç sayfaları, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden haberler, dernekler ve Fenerbahçemiz ile ilgili her şey “Haber Turu” sayfalarımızda!  Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

Fenerbahçe Dergisi’nin Eylül 2018 sayısından öne çıkan içerikler ise şöyle:

Andre Ayew: Beklediğiniz Ayew’i çok yakında göreceksiniz

Fenerbahçemizin yeni yıldızı Andre Ayew ile Samandıra’da samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Afrika’nın en büyük futbolcularından Abedi Pele’nin oğlu olan Andre Ayew, babasının kendi futbolculuğunu nasıl etkilediğini, Türkiye ligi hakkındaki görüşlerini ve Türkiye’ye gelmeden önce de eski futbolcumuz Stephen Appiah’ın kendisine Fenerbahçe taraftarını övgülerle anlattığını bizimle paylaştı. Ayew’in taraftarımıza mesajı ise “Beklediğiniz Ayew’i çok yakında göreceksiniz. Bizi desteklemeye devam edin” oldu.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şu şekilde:

Herkes benim babam gibi olmamı hatta ondan daha iyi olmamı bekliyordu. 10 yaşımdan beri hep baskı altındaydım, kendi ismimi yapmam gerekiyordu. Bu mantaliteyle 10 yaşından beri yetişirseniz baskıdan korkmazsınız.

Türkiye ligi sert bir lig ve giderek iyileşiyor. Saha zemini de farklı. Buna da adapte olmanız gerekir. Her stadyum Fenerbahçe’ninki gibi iyi zemine sahip değil. Tabi bu bir mazeret değil. İşimize bakıp çok çalışmamız gerekiyor. Bizden büyük beklenti var.

Fenerbahçe’nin zamanı yok. Sonuç almaya başlamalıyız. Taraftarımız bizi desteklemeye devam etsin. Giderek daha çok forma giriyorum. Taraftarımızın beklediği Ayew’i çok yakında göstereceğim. Taraftarımız bize büyük sevgi gösteriyor. Arkamızda durmaya devam etsinler, biz de savaşacağız.

Türk taraftarlar çok tutkulu. Burada futbol din gibi. Marsilya taraftarlarına benziyor. Afrikalı taraftarlar ise milli takımlarına çok düşkündür. Milli takımın maçı olduğunda her şey durur. Avrupa’da milli takımların üzerine baskı medyadan gelir. Afrika’da ise asıl baskı taraftarlardan gelir.

Sevil Zeynep Becan: Fenerbahçe bir semt ya da takımın adı değil bir ruh halidir

Yeni Yönetim Kurulu Üyelerimizi tanıtan röportajlar dizisine, Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan ile başladık. Öncelikle belirtelim, kendisine ilk adı olan ‘Sevil’ şeklinde hitap edilmesini istiyor. Sevil Hanım’la Fenerbahçelilik anlayışından, Fenerbahçe’nin bir spor kulübü olmasının gereklerine, kulübün geleceğinden ve gelecekteki üye yapısının nasıl olmasının arzu edildiğine kadar birçok konuda koyu bir sohbet gerçekleştirdik. Sorularımıza içtenlikle yanıtlar veren ve kendisi de öğrencilik yıllarında okul takımında oynayan bir voleybolcu ve daha sonraki dönemlerde bundan daha ciddi bir biçimde tenisle ilgilenen sıkı bir eski sporcu olan Sevil Zeynep Becan,  Fenerbahçe’yi tüm alt ve üst kimliklerin sınırlarını genişleten, hatta onları aşan bir kimlik, bir aidiyet olarak gördüğünü söyledi. Kendisini bildi bileli Fenerbahçeli olduğunu belirten Sevil Hanım, Fenerbahçe’nin bir semt ya da takım adı değil, bir ruh halinin tarifi olduğunu ifade etti.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şu şekilde:

Popülist davranışlar nedeniyle borçlar oluşmuş olsa da, bilgi kirliliği nedeniyle ak iplik kara iplikten zor da ayrılsa, hava puslu da olsa, başta taraftar, tüm camiamızın gücünü, desteğini arkasına alan bir yönetimle Fenerbahçe hak ettiği yere, zirveye kolayca gelebilir. Bu yeniden sloganının ardında ben bunu görüyorum.

Fenerbahçe de tam da bu nokta çok önemli. Nereden olursa olsun, hangi aidiyetten olursa olsun, hangi kimliği olursa olsun, Fenerbahçe denince tek yürek ve tek emel, birlik ve beraberlik ortaya çıkıyor. Sarı-lacivertin altında tüm düşünceler birleşiyor.

Bir mühendis olarak baktığımda, bir makine olsun, bir inşaat olsun, bunu yenilerken bazen tamamen yenilemeniz gerekir; bazen de ufak tefek onarımlar yaparsınız. Ben yeniden kelimesinin arkasında güçlü bir ekiple ne gerekirse yapılabileceğini, bazı şeylerin yeniden inşa edilebileceğini biliyorum ve buna inanıyorum. Bu ekibin de bunu yapabileceğine inanıyorum. Burası çok önemli, başta taraftar tüm camia bu yönetim kuruluna destek vermeli.

Ramil Guliyev: Hedefim Avrupa rekoru ve 2020 Olimpiyatları’nda altın madalya

Berlin’deki Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 200 metre finalinde altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonluğu’nu taçlandıran, ayrıca 4x100 bayrak yarışında takım olarak gümüş madalya kazanılmasında büyük pay sahibi olan Ramil Guliyev, ülkemizi ve camiamızı bir kez daha gururlandırıp, göğsümüzü kabarttı. Başarılı Fenerbahçeli atleti Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde konuk ettik ve Avrupa şampiyonluğunun hikayesini, hedeflerini ve özel hayatını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şu şekilde:

Berlin Stadyumu öyle bir yapılmış ki; orada rüzgar her zaman arkadan geliyor. Bir tarafı açık ve açık yerden rüzgar gelince içeride dönüyormuş. Bunu biliyor olsaydım Avrupa rekorunu kırardım.

Geriye Avrupa rekoru ile olimpiyatlarda altın madalya kaldı. Avrupa rekorunu kırmak ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya istiyorum. Ben sadece bir şey biliyorum, o da çalışmaktır. Buraya çalışarak geldim, bundan sonraki dereceler de madalyalar da çalışarak gelir.

Lefter’in torunu Özlem Katmer: Atatürk dedem için ‘Bu çocuğa dikkat edin, ileride büyük adam olacak’ demiş

Sadece Fenerbahçelilerin değil, tüm Türkiye’nin kalbinde yer etmiş bir isimdi; Lefter Küçükandonyadis. Çünkü o, futbolun bütün parametrelerinin vücut bulmuş haliydi.  6 yıl kadar oldu aramızdan ayrılalı ama hiçbir zaman unutulmadı, unutulmayacak da. Öyle ki Türkiye Futbol Federasyonu, bu sezon Spor Toto Süper Lig’e, Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane ismi olan Lefter Küçükandonyadis’in adını verdi. Haliyle de bu sezon bütün Fenerbahçeliler için her zamankinden daha farklı bir anlam taşımaya başladı. Bu sene kazanılacak olan şampiyonluk belki de en anlamlısı, en özeli olacak çünkü ‘efsane’nin ismiyle anılacak! Böylesine güzel bir sezon başlangıcı öncesinde Lefter Küçükandonyadis’in torunu Özlem Katmer ile bir araya geldik ve Ordinasyüsü bir de ondan dinledik.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şu şekilde:

Dedem, oldum olası Atatürk’ü çok severdi. Çocukluğunda Atatürk ile ilgili bir hikâyesi var. Onu da sizinle paylaşmak isterim: Atatürk, Büyükada’daki Anadolu Kulübü’ne geldiğinde iskele meydanına kırmızı halı serilmiş. Ulu Önder, vapurdan indiğinde koruma konvoyuyla birlikte bu halıdan yürüyerek Anadolu Kulübü’ne gidiyormuş. O gün dedem de, bu konvoyu delip Atatürk’ün yanına gitmiş. Mustafa Kemal Atatürk, dedemin başını okşamış ve ‘bu çocuğa dikkat edin ileride büyük adam olacak,’ demiş. Dedemlerin salonunda bir Atatürk büstü var. Dedem her gün o büstü öperdi.

Dedem, Ali Bey’i çok severdi. Ali Bey’de bundan olsa gerek dedemi adada birçok kez ziyarete gelmiştir. Ancak bu ziyaretler içerisinden en anlamlısı, son ziyareti oldu. Ali Bey, 1907 Derneği üyeleriyle birlikte dedeme doğum yılı olan 1925 No’lu “Asr-ı Fener”i hediye etmişti.

Burak –Muhammed- Abdulcebrail : Asıl mücadelemiz şimdi başlıyor

Futbola Fenerbahçe spor okullarında başlayan Burak Albayrak (20), Muhammed Gümüşkaya (17) ve Abdulcebrail Akbulut (17), önce Fenerbahçe altyapısına, oradan da A takıma yükselme başarısı gösterdiler. Sezon başında profesyonel sözleşmeye imza atan genç oyuncularımız, daha da çok çalışarak; hem sarı lacivertli formayı sırtlarına geçirmeyi, hem de örnek futbolcular olmayı hedefliyorlar.  Oyuncularımızı yakından tanıyacağınız röportajda, sporcularımızın futbola başladıkları spor okulları sorumlularının görüşlerine de yer verildi. Genç sporcularımız asıl mücadelenin şimdi başladığının farkındalar.

Caner Dengin: Fenerbahçe’de forma giymeyi uzun süredir hayal ediyordum

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız yeni sezon öncesi köklü değişikliklere gitti ve kadrosunu 6 yeni isimle güçlendirdi. Bunlardan bir tanesi de milli oyuncu Caner Dengin. 31 yaşındaki başarılı libero ile yeni sezon çalışmaları öncesi bir araya geldik ve keyifli bir röportaja imza attık. Biz yeni sezon öncesi çalışmaları öncesi diyoruz ama Caner çoktan çalışmalara başlamış bile. Yaz dönemini özel antrenman yaparak geçiren başarılı oyuncunun, uzun süredir hayal ettiği Fenerbahçe forması ile başarılı olacağına inancı tam. Sadece voleybol değil, sporun birçok dalıyla yakından ilgilenen milli oyuncu; maceraperest yönüyle de dikkat çekiyor. Yeni transferimizi daha yakından tanımak için sizleri röportajımızla baş başa bırakıyoruz.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şu şekilde:

Uzun yıllar çeşitli takımlarda forma giydim fakat özellikle Fenerbahçe’de forma giymeyi uzun süredir hayal ediyordum. Buraya hak ederek geldiğimi düşünüyorum. Fenerbahçe camiasının içinde bulunmak gerçekten bir ayrıcalık. Burada olmaktan dolayı son derece mutluyum.

Açıkçası atletik bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Bunun saha içinde faydalarını göreceğiz. Benim de hırslı, soğukkanlı ve asla pes etmeyen bir yapım var. Hep birlikte bu sezon ligde ve kupada şampiyon olup, önümüzdeki sezon Fenerbahçe’yi Avrupa’da temsil etmek istiyoruz.

Birol Topuz: Fenerbahçe boksun domine edici gücüdür

Boks Şubemizin yeni sorumlusu eski milli boksörlerimizden Birol Topuz’la Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde bir araya geldik. Boksu hayatla bağdaştıran, duruşuyla ve dövüş sporlarındaki uluslararası başarılarıyla hafızalara kazınan Birol Topuz’la yeni görevindeki hedeflerini ve projelerini konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şu şekilde:

Fenerbahçe Spor Kulübü boksun domine edici gücüdür. Bunun üzerine ne koyarız bunu hesap ediyoruz. Uluslararası arenada fazlasıyla başarılı olmak istiyoruz.

Spor Toto Türkiye Boks Ligi'nin ilk şampiyonu Fenerbahçe oldu. Bunun devamlılığı olmalı. Yeniyorsan orada kalmayı hedeflemelisin. Yeniliyorsan neleri yanlış yaptığını iyi tahlil etmen gerekir. Biz zirvede kalmanın hesaplarını yapıyoruz.

Yazarlarımız Alp Bacıoğlu (Kıskanılan Kulüp; Fenerbahçe 9),  Mehmet Doğan (Devalüasyon), Murat Kiremitçi (Taraftardan taraftara), Hulkiye Akol (Eylül), Gürdoğan Yurtsever (Sportif direktörlük ile futbol yönetimi profesyonelleşiyor), İlker Üçer (Yeni sezon ve basketbol gündemi hakkında), Jak Benzonana (Hırs, mücadele ve forma aşkı!),  Baki Aydın (Milli takım ve Fenerbahçe-2) köşelerinde Fenerbahçe ve spor gündemiyle alakalı özel yazılarıyla sizlerle buluşuyorlar.

Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Koleji, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri ve tüm duyurular derginizde.


Özel içerikler için; instagram.com/fenerbahcedergisi’ni takip etmeyi unutmayın.
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde Fenerbahçe dergisi bayilerde