English
 ana sayfam yap       sık kullanılanlara ekle
26 Şubat 2021, Cuma,
 
Yönetim Kurulu kategorisindeki diğer içerikler;
- Ali Y. KOÇ
- Semih ÖZSOY
- M. Burhan KARAÇAM
- Erol BİLECİK
- Sevil BECAN
- Şaban ERDİKLER
- M. Tankut TURNAOĞLU
- Fethi PEKİN
- Metin ŞEN
- Turhan ŞAHİN
- Mustafa Kemal DANABAŞ
- A.Sertaç KOMSUOĞLU
- Simla TÜRKER BAYAZIT
- Ömer OKAN
- Burak Ç. KIZILHAN
- Belgin (Beşe) ARAL
- Alper PİRŞEN
- Ozan Korman TARMAN
- Metin SİPAHİOĞLU
- Selahattin BAKİ
- M. İlker DİNÇAY
- Esra Nazlı ERCAN
- Genel Bakış
 
M. Burhan KARAÇAM
Doğum Tarihi ve Yeri: 16 Ocak 1949 – İstanbul
 
Medeni Hali: Evli ve 2 çocuğu var 

Yabancı Dil: İngilizce 

Görevi: Başkan Yardımcısı; Muhasip Üye; Kurumsal Yapılanma

1972 yılında Robert Kolej/Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde yükseköğrenimini tamamladı. 1972-1981 yılları arasında, Arthur Andersen’in Londra ve İstanbul ofislerinde görev alan Karaçam, Arthur Andersen İstanbul Ofisi’nin kurucu ortaklarındandır.  
1981 yılında Pamukbank T.A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başladı. 1984-1987 yılları arasında Özakat Grubun’daki Egebank’ta Genel Müdür olarak görev yaptı. 1987 yılında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü oldu. Bu görevinin yanı sıra aynı dönemde Çukurova Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyeliklerini de yürüttü. 
 
Mart 1999’da Çukurova Grubu’ndan ve Yapı Kredi’den ayrıldı. Aynı yıl, kendi ismi ve başkanlığı altında Değer Kazandırma A.Ş.’ni faaliyete geçirdi. 
 
2000 – 2003 yılları arasında Koçbank’ın Başkanı ve CEO’su olarak Koçbank’ın yeniden yapılandırması, Koç Finansal Hizmetler A.Ş.’nin kurulması ve sonra da İtalyan UniCredito ile ortaklık projesini tasarlayıp, sonuçlandırdı. 
 
Halen finans sektörünün yanı sıra gayrimenkul geliştirme, teknoloji, perakende, tarım, tekstil vb. çeşitli sanayi ve hizmet sektörlerinde yatırımcı ve/veya strateji ve iş geliştirme danışmanı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 
 
Karaçam, TÜSİAD’da, TEMA’da, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV), Endeavor’da, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’nda, Beyoğlu Geliştirme ve Güzelleştirme Vakfı’nda, Robert Kolej’de, Tarsus Amerikan Koleji Mezunları Derneği’nde, Türk-Yunan İş Konseyi, Fenerbahçe Kulübü’nde ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nde görev almıştır.
 
 
 
 
Kurumsal İnternet Danışmanlığı